Previous product
GKS390A 15" dual screen POS with cash register and printer
Back to products
Next product
6" Android Smart Home controller
The GK-SSW215A 21.5″ Self Service Touch Screen Kiosk is designed for systems integrators to develop or install third party self-service applications and customize it for their specific requirements. The self-service payment kiosk supports built-in optical 1D/2D QR code scanner, 80mm thermal printer and NFC payment or payment terminal holder. The 21.5″ Android touchscreen supports Android 13 running on RK3588 CPU our highest performance CPU for the highest user experience.
Download Datasheet
4 in stock
Add to wishlist
  • Description
  • Additional information
Description
Download Datasheet
The GK-SSW215A 21.5″ Self Service Touch Screen Kiosk Android OS is designed for systems integrators to develop or install third party self-service applications and customize it for their specific requirements. The self-service touch screen kiosk supports built-in optical 1D/2D QR code scanner, 80mm thermal printer and NFC payment or payment terminal holder. The 21.5″ Android touchscreen supports Android 13 running on RK3588 CPU our highest performance CPU for the highest user experience.
Supports Google Play Store.
The kiosk features a high resolution 21.5” 1920×1080 screen with 16:9 aspect ratio and capacitive touchscreen.
Call or contact us  to discuss your specific customization and OEM branding requirements.
Key Features
  • Display: 1920×1080(16:9)
  • 400 nits for indoor application.
  • Modular 21.5” Self-service payment Kiosk
  • All in one kiosk with support for built in 80mm Printer, 2D barcode scanner.
  • Mounting support for various payment terminals such as Shopify, P200 and others.
  • Desk/countertop or Floor Standing Installation
  • Android 13 OS running on RK3588 CPU
  • Google Play Store support
  • MDM support is available
  • All white for clean fresh look
  • 2-year warranty
Contact us for white label services, hardware customization and for volume orders.
Specifications
Size 21.5”
Resolution 1920×1080 (16:9)
Brightness 350 nits (cd/m²)
Touch Type Capacitive Touch
Operating System Android 13
WIFI 2.4G/5.0G 802.1a/b/g/n
Bluetooth Bluetooth 4.0
Printer Built-in 80mm thermal printer (optional)
Scanner Supports 1D/2D barcode and QR code (optional)
Card Reader  NFC card reader (Optional)
Material Aluminum Alloy
Camera 3D Structured light camera
Speaker Bult-in high fidelity speaker
Temperature -10℃ to 60℃
14°F to 140°F
Interfaces 1xCOM (optional 2), 1xVGA 1xRJ45, 1xDC, 1xAudio
Power Supply DC12V 5A
Application Indoor
Warranty 2-Year Warranty
Dimension (LXWXH) 440 x 800 x 390 (mm)
Regulatory FCC, UL Power Adapter
Additional information
Weight 65 lbs
Dimensions 35 × 19 × 16 in
Related products
-21%