SKU: GK-KT27NT Categories: Industrial Touchscreen Monitors, Industrial Touchscreen Monitors- Front panel IP65, Outdoor Monitors, Tablets & Panel PCs Tags: 27 inch, GK-KT27F-Z, GK-KT27NT, sunlight readable, VESA mount
  • Description
Description
Features
SPECIFICATIONS:
Display Type 27″ TFT LCD screen
Resolution 1920*1080(16:9)
Viewing angle 89/89/89/89 (L/R/U/D)
Contrast ratio 1000:1
Luminance 1000 cd/m² outdoor sunlight readable screen
CPU RTD2513
System language Multilingual (default: English)
Video input PC-RGB:Format Up to 1920*1080@60Hz   Color 16bit/24bit/32bit
Power input DC 12V-24V
Power adapter 24V/1.5A
Overall dimensions W658.4x H396.6x D51l8mm
VESA 200x200mm, 100x100mm, M4 screw hole
Material Aluminum alloy
Color Black, optional silver
Installation Supports Back mounted/Wall mounted/Desktop/Louver/Cantilever Boom type, etc.
Power interface 1*2Pin Phoenix terminal (Optional with thread DC 5.5*2.1)
HDMI 1*HDMI, Support HDMI data input, With a maximum of 1080P
Touch interface 1*RJ45 port (USB defined) comes standard with RJ45 to USB touch cable
VGA 1*VGA, Analog signal transmission
DP 1*DP
Audio interface 1*Audio I/O, Support audio input and output
Grounding 1*GND
Operating temperature -10°C~60°C (-20°C~70°C can be customized)
Storage temperature -20°C~70°C
Relative humidity 95% non-condensing
Download Datasheet
Related products
A 17" IP65 Android Panel PC/HMI for IoT & Industrial Applications with a hand pointing at it, designed as an IP65 device.
17" IP65 Android Panel PC/HMI for IoT & Industrial Applications featuring Vesa mounting holes.